Military
F-15 – 48. Skrzydło Myśliwskie w Lakenheath
  29 kwietnia 2016

Szczegóły

Operator
United States Air Force
Miejsce
RAF Lakenheath

Baza lotnicza RAF Lakenheath to macierzysta baza dla samolotów F-15 z 48. Skrzydła Lotnictwa Myśliwskiego Sił Powietrznych Ameryki. W bazie tej stacjonują zarówno jedno-, jak i dwumiejscowe maszyny, które realizują swoje loty nad Anglią oraz innymi państwami Europy. Warto dodać, że myśliwce te często biorą udział także w ćwiczeniach w całej Europie – m.in. w Turcji czy Grecji.

Do głównych elementów szkolenia pilotów należy m.in. budowanie nalotu, szkolenia AAR (Air-to-Air Refueling), wsparcie misji CSAR czy symulacje walk powietrznych. Loty odbywają się zarówno w dzień, jak i w nocy w różnych rejonach Wielkiej Brytanii i okolic. Baza ta służy także jako lotnisko, które odwiedzane jest przez inne samoloty USAF podczas różnych kontyngentów wojskowych – zarówno śmigłowcowych, jak i myśliwskich czy transportowych.

Dzięki naszej współpracy z 48. Skrzydłem Lotnictwa Myśliwskiego mieliśmy okazję wizyty w bazie RAF Lakenheath podczas lotów szkoleniowych w bazie. Obserwowaliśmy loty zarówno myśliwców F-15, jak i śmigłowców HH-60 Pavehawk włącznie z operację „hot-pit refueling”, czyli tankowanie z włączonym silnikiem. Zapraszamy do relacji poniżej.