Helicopters
Eurocopter EC-120B Colibri
  10 września 2012

Szczegóły

Linie lotnicze
Helicopter.pl
Miejsce
Warszawa Babice
Sprzęt foto
Canon EOS 50D, Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM, Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC OS HSM

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu poświęconego helikopterowi Eurocopter EC-120B.
Śmigłowiec EC-120 B Colibri otwiera szeroką gamę śmigłowców Eurocopter, będących we flocie lidera usług lotniczych w Polsce, firmie Helicopter.pl.
EC-120 spełnia europejskie przepisy JAR27 umożliwiające wykonywanie lotów VFR w dzień i w nocy. Śmigłowiec EC-120 łączy w sobie najnowsze technologie w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz zmniejszenia kosztów eksploatacji. Nowoczesna tablica przyrządów, system VEMD (wyświetlacz przedstawiający kluczowe informacje nt. parametrów silnika oraz parametrów lotu) – zwiększają bezpieczeństwo w trakcie wykonywanie misji.
Tylny wirnik typu Fenestrom redukuje poziom hałasu o 6,6 dB poniżej poziomu ICAO zapewniając wyjątkowo cichy lot oraz wysokie osiągi.
EC-120 jest napędzany najnowszym silnikiem Turbomeca Arrius 2F o mocy 504 KM, dzięki czemu średnia prędkość przelotowa to ok 200 km/h, a długotrwałość lotu to ok. 3 godz.
Dzięki obszernej kabinie, śmigłowiec EC-120 zapewnia wysoki komfort dla 4 pasażerów oraz pilota. Może być wyposażony w szeroki zakres dodatkowego wyposażenia zwiększając tym samym jego wszechstronne zastosowanie.
EC-120B w konfiguracji VIP o podwyższonym standardzie, jak wspomniano wyżej, może przewieźć 4 pasażerów w przestrzennej, komfortowej i bardzo dobrze przeszklonej kabinie, niespotykanej w lekkich śmigłowcach.
Poza wyjątkowo niskimi wibracjami, pasażerowie docenią wystarczającą ilość miejsca na nogi oraz klimatyzowaną kabinę.
Wyjątkowy panoramiczny widok przez szyby zostawia niezapomniane wrażenia.
Podczas podróży turystycznych nie zabraknie również miejsca na bagaż dla pasażerów.
Bagażnik może pomieścić 4 duże walizki, do którego zapewniony jest łatwy dostęp z tyłu śmigłowca oraz z lewej strony kabiny.
Dzięki prostej konstrukcji śmigłowca, obsługa techniczna śmigłowca jest łatwa i sprawia, że EC120B jest wydajnym lekkim jednosilnikowym śmigłowcem o jednym z najniższych kosztów użytkowania.
EC-120B oferuje najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania, które umożliwiają pilotowi bezpieczniejsze i łatwiejsze latanie. Ten śmigłowiec nowej generacji jest jedynym śmigłowcem jednosilnikowym, który obejmuje tyle zaawansowanych technologii w jednej konstrukcji.
Pomimo tego iż wykorzystano zaawansowane technologie, EC-120B projektowano z myślą o prostocie konstrukcji oraz nieskomplikowanej obsłudze technicznej, mając na uwadze wymagania klientów i użytkowników.

Na zdjęciach prezentowanych na łamach naszego portalu znajdują się maszyny należące do floty Helicopter.pl, który świadczy usługi lotnicze:
– loty Air Taxi
– wynajem śmigłowców
– loty biznesowe
– loty widokowe
– oferty specjalne: loty do kurortów wypoczynkowych, zaręczyny w powietrzu, udział w eventach lub imprezach firmowych
– patrolowanie / filmowanie z powietrza
Helicopter.pl należy do Grupy Heli Invest, będącej jednocześnie jedynym w Polsce dystrybutorem i Autoryzowanym Centrum Serwisowym śmigłowców Eurocopter.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii Eurocoptera EC-120B wykonanych na warszawskich Babicach, zarówno podczas postoju, jak i lotu. Miłego oglądania !