Military
100 Lecie Lotnictwa Wojskowego – projekt Air-to-Air
  15 stycznia 2018

Szczegóły

Linie lotnicze
Polskie Siły Powietrzne
Miejsce
Polska
Sprzęt foto
Canon EOS 5D Mark III, Canon EOS 1D X, Canon EOS 1D X Mark II, Canon EF 24-105mm f/4 L IS UMS, Canon EF 24-70mm f/4 L IS USM, Canon EF 70-300mm f/4-5.6 L IS USM, Canon EF 100-400mm f/4-5.6 L IS II USM

W 2018 roku w Polsce obchodzona jest 100. rocznica utworzenia lotnictwa wojskowego, której obchody przyczynią się do jeszcze większego promowania Polskich Sił Powietrznych i ich tradycji oraz wyposażenia na świecie. W ramach tych obchodów zrealizowany został także uniknalny projekt fotograficzny, który przedstawia wszystkie wojskowe maszyny latające w Polsce na niesamowitych zdjęciach Air-to-Air, w którym braliśmy czynny udział. Od maja do listopada wykonywaliśmy sesje zdjęciowe w powietrzu z polskimi statkami powietrznymi w naprawdę unikalnych sceneriach i konfiguracjach – są to między innymi myśliwce F-16 i MiG-29 nad morzem, samoloty transportowe w Bieszczadach, śmigłowce Marynarki Wojennej, ujęcia z misji CSAR i SAR czy najnowszy samolot rządowy Gulfstream G550! Zdjęcia będą stopniowo pojawiać się tutaj oraz w dedykowanych publikacjach online i prasowych, nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

Kierujemy ogromne podziękowania dla Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych za zaufanie i możliwość uczestniczenia w tym projekcie oraz dla Canon Polska i Proclub za wsparcie techniczne. Wkrótce więcej ujęć!

Naszymi partnerami podczas zdjęć byli:

468x60_proclubWypozyczalnia

Canon Polska