Civilian
Frankfurt (EDDF) w obiektywie
  2 maja 2012

Szczegóły

Miejsce
Frankfurt am Main
Sprzęt foto
Canon EOS 50D, Canon EOS 7D, Canon EF 100-400mm f/4-5.6 L IS USM, Canon EF 70-200mm f/2.8 L USM

Kolejnym odwiedzonym przez nas lotniskiem (w kwietniu) był Frankfurt. Jeden z trzech największych portów lotniczych w Europie tzw. „okno na cały świat”, ponieważ stąd właśnie można dolecieć w najdalsze regiony na świecie.
Frankfurt am Main (EDDF/FRA) jest oazą dla spotterów z całej Europy gdyż tylko tu można zobaczyć taką ilość maszyn rzadko spotykanych lub niemożliwych do zobaczenia na innych płytach lotnisk w Europie. Idealnie, wręcz wzorowo przygotowane dla miłośników lotnictwa ,chcących podziwiać przyloty i odloty (po wschodniej i zachodniej stronie wybudowane zostały specjalne platformy umożliwiające widok z ok. 100-150m na startujące lub kołujące maszyny). Pogoda w tym dniu nas zaskoczyła – miało być ciepło i częściowe zachmurzenie, a okazało się że akurat padł rekord ciepła w Niemczech – 31 st. C. i bezchmurne niebo, co powodowało duże utrudnienie podczas fotografowania ze względu na duże falowanie powietrza.
W ciągu kilku godzin ilość maszyn złapanych w obiektywie przekroczyła ponad 200 sztuk ! Na pewno tu jeszcze wrócimy :). Być może na jesień, na razie czekają nas w planach kolejne ciekawe lotniska, z których na pewno również przedstawimy fotorelację !