Airshows
„Pioneering aerospace” – ILA Berlin 2022
  23 maja 2022

„Pioneering aerospace” to hasło ILA 2022, największych w UE targów lotniczych w tym roku, które oferują z bliska doświadczenie przyszłości lotnictwa. Od 22 do 26 czerwca 2022 roku odbędzie się pierwsza edycja ILA od początku pandemii, na nowo otwartym lotnisku BER. Wirtualna platforma zapewniająca jeszcze szerszy zasięg i kierowanie do określonych odbiorców rozszerzy program na żywo na miejscu.

Wiodące targi branży zaawansowanych technologii dotyczące zrównoważonego rozwoju, nowych technologii i innowacji są miejscem spotkań międzynarodowego przemysłu, decydentów politycznych, sił zbrojnych i nauki. Oczekuje się, że w spotkaniu wezmą udział wysokiej rangi osobistości polityczne, w tym przedstawiciele nowego rządu federalnego, niemieckiego parlamentu i Komisji Europejskiej.

Dzięki segmentom lotnictwa, przestrzeni kosmicznej, obrony i wsparcia oraz dostawców, ILA obejmuje cały łańcuch wartości w branży. Koncentruje się na lotnictwie neutralnym dla klimatu, nowych formach mobilności i bezpieczeństwie w kosmosie.

Dyrektor Zarządzający BDLI Volker Thum powiedział: „W ILA Berlin i w naszej branży zaawansowanych technologii żyje duch pionierstwa. Jesteśmy motorem zrównoważonej mobilności. Niemcy i Europa muszą być na czele lotnictwa neutralnego dla klimatu. Posiadamy know-how, aby opracować i wyprodukować pierwszy samolot neutralny dla klimatu. ILA to także najczęściej odwiedzane targi lotnicze w Europie. Pokazuje, dlaczego inwestowanie w lot kosmiczny jest koniecznością i jaką generuje szeroką wartość dodaną. Loty kosmiczne są fascynujące, łączą ludzi i nas chronią”.

Martin Ecknig, dyrektor generalny Messe Berlin: „Z niecierpliwością czekamy na ponowne osobiste spotkanie branży lotniczej w Berlinie. Dzięki naszej nowej koncepcji hybrydowej staramy się połączyć to, co najlepsze z dwóch światów: doświadczenie na żywo ze spotkaniami twarzą w twarz oraz pokaz z bliska innowacji lotniczych. Imprezy wirtualne, takie jak transmitowany na żywo program kongresowy, który umożliwia odwiedzającym, którzy nie mogą osobiście wziąć udziału w ILA Berlin, wzbogacą show”.

 

Liczne atrakcje w ILA Berlin

ILA Berlin jest skierowana do zwiedzających z branży. Od środy, 22, do piątku, 24 czerwca branża lotnicza spotka się na terenie ILA w BER, gdzie międzynarodowi wystawcy zaprezentują swoje innowacje. Czy to ILA Future Lab, czy Advanced Air Mobility – w sumie pięć scen na żywo przedstawi tematy przyszłości przemysłu lotniczego. ILA zaprezentuje przejście lotnictwa cywilnego na neutralność klimatyczną. To tutaj można zobaczyć i doświadczyć z bliska technologie i kluczowe badania nad zrównoważonymi paliwami lotniczymi, samolotami i ich układami napędowymi, a także cyfryzację przemysłu. W segmencie kosmicznym nacisk zostanie położony na jego niezbędny wkład w nowoczesną, zrównoważoną, bezpieczną i cyfrową przyszłość – klucz do ochrony klimatu i zapobiegania mu. Jednym z najważniejszych wydarzeń będzie Pawilon Kosmiczny, w którym znajdą się Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Niemieckie Centrum Lotnicze (DLR) i niemieckie firmy lotnicze BDLI.

Wśród wybiegających w przyszłość tematów, którymi zajmie się ILA, jest wiele zastosowań dronów, latających taksówek w miastach oraz technologii cyfrowych, takich jak sztuczna inteligencja i drukowanie 3D. Ciągły rozwój europejskiego przyszłego systemu powietrza bojowego (FCAS) będzie kluczowym tematem wśród przedstawicieli przemysłu i polityki.

ILA Digital – nowa platforma

Szeroki zakres usług na nowej platformie ILA Digital rozszerzy program na żywo. Jego celem jest dzielenie się przyszłościowymi tematami z jak największą liczbą osób. Platforma oferuje usługę wystawcy do prezentacji produktów, komunikacji, a także kojarzeń, generowania leadów i nowoczesnej technologii przesyłania strumieniowego. Kariera jest tutaj również tematem, a usługi będą skierowane specjalnie do nowicjuszy w branży.

Dni otwarte dla publiczności 25 i 26 czerwca

Weekend ILA poświęcony jest szerokiej publiczności. W ciągu dwóch dni fani lotnictwa i kosmonautyki mogą z bliska zobaczyć innowacje i fascynację pokazami lotniczymi i dowiedzieć się o możliwościach kariery w branży lotniczej na różnych stoiskach targowych. Lotnicze pokazy dynamiczne będą również skupiały się na innowacjach, a wybrane pokazy będą płynnie łączyć się z operacjami lotniczymi BER.